Hala Sportowa ...

    

HALA  SP0RTOWA

16 listopada 2002 r. otwarto salę sportowa przy naszej szkole. Oficjalne otwarcie hali poprzedzone było Mszą Świętą w kościele parafialnym, odprawioną przez ks. prof. Juliana Warzechę i ks. proboszcza Józefa Piwowarskiego, który na terenie szkolnym poświęcił nowy obiekt.

 

 

 

Po dokonaniu otwarcia i przywitaniu przez dyrektora szkoły Józefę Branię, pocztów sztandarowych, rodziców nauczycieli i uczniów tej szkoły, zaprezentowano widowisko muzyczno- teatralne "www. czyli walory wawrzynowego wieńca" przygotowane przez uczniów i grono pedagogiczne Zespołu Szkół.
Uzupełnieniem uroczystości była wystawa prac plastycznych pt. "Ulubiona dyscyplina sportowa mojej rodziny" zorganizowana przez Małgorzatę  Simik, Łucję . Molendę, Bogusławę Hubę i Krystynę Świergułę. Wystawa miała charakter konkursowy, w którym prace przygotowały dzieci wraz ze swymi rodzicami.
Historia budowy sali sportowej sięga roku 1986,kiedy to powstał Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły Podstawowej w Spytkowicach, którego przewodniczącym był Edward Gębczyk. Uregulowano własności gruntów i zajęto się przygotowaniem dokumentacji. Pozwolenie na budowę zostało wydane w 1990 roku.
Projektantami oddanego obiektu byli Zdzisław Stańczyk i Józef Rybarz, budową kierował Jan Chodacki, a inspektorami nadzoru byli Stanisław Petek i  Andrzej Burzyński. Budowa została podzielona na cztery części A,B,C,D. W związku z wymogami dofinansowywania przez UKFiS zmieniono projekt na salę pełno wymiarową o wymiarach 22m x 44m z widownią na 200 miejsc.
W 1999 roku zostały ukończone prace  budowlane części socjalnej hali . W 2000 roku podciągnięto mury hali sportowej pod dach. Od jesieni 2001 nastąpiło wzmożenie prac: przykrycie hali, wykonanie instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, kanalizacji, tynkowania wewnątrz i na zewnątrz, prace wykończeniowe części socjalnej, wykonanie areny sportowej  zakończone w październiku 2002 roku.

 

 

Hala sportowa  ma 2116 m 2 powierzchni całkowitej i 968 m2 powierzchni areny sportowej. Roboty ogólno budowlane zostały wykonane sposobem gospodarczym z wykorzystaniem pracowników miejscowych, zatrudnionych przez Urząd Gminy i opłacanych częściowo przez Powiatowy Urząd Pracy. Ogółem koszy inwestycji hali sportowej wyniósł 2 mln zł, z czego ponad 70% sfinansował spytkowicki samorząd. Z pieniędzy UKFiS otrzymano kwotę 540tys. zł.

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Spytkowicach
34 - 116 Spytkowice ul. Szkolna 14
e-mail: zsspytkowice@poczta.onet.pl
telefon:( 033) 8791814
Prowadzenie strony: Bogusława Huba   
                                Bożena Maciasz
Współpraca: Stanisława Folga - Kostka     Katarzyna Szarek

 

 

[POWRÓT]