Wiosna w Europie 2006 ...

 

DOOKOŁA EUROPY W ROKU 2006

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Europejskiego „Euromaniacy III generacji” już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do projektu „Dzień Wiosny w Europie”. Przed przystąpieniem do akcji ustalono zakres działań i przydzielono zadania poszczególnym klasom. Rozdano ulotki informacyjne na temat Unii Europejskiej.

   Okres poprzedzający planowane obchody był bardzo pracowity. Podjęto szereg działań: wyszukiwano informacje dotyczące państw europejskich i istoty UE, przygotowywano inscenizacje, tańce, stroje i scenografie do prezentacji. Uczniowie pod opieka nauczycieli z chęciom i zapałem włączyli się do realizacji swoich planów. Bowiem mogli zaprezentować swoje artystyczne dusze i umiejętności- było mnóstwo pracy, pomysłów oraz zabawy w czasie przygotowań i występów.

Do projektu przystąpiło 10 klas. Poszczególne klasy wybrały następujące kraje: AUSTRIA, DANIA, FINLANDIA, FRANCJA, GRECJA, HISZPANIA, IRLANDIA, POLSKA, W. BRYTANIA, WŁOCHY

Ponadto uczniowie klas IV-VI i gimnazjum wykonywali plansze na temat UE. Pojawiły się również prezentacje w językach niemieckim i angielskim W ten sposób powstał słowniczek instytucji i terminów europejskich. Poprzez tzw. „Biuro podróży”, dzięki folderom, przewodnikom i ulotkom propagowano poszczególne państwa.

 

 

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego i uczniowie poszczególnych klas, obejrzeli multimedialną prezentację. Swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej mogli sprawdzić podczas euroquizu i zabawy w bingo europejskie.

            Zgodnie z planem, we wtorek 21.03. 2006 r., wspólnie z całą Europą świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Wiosny. Imprezę koordynował SKE

            Kulminacyjnym momentem obchodów „Dnia Wiosny” był program artystyczny „Dookoła Europy”, podczas którego uczennice ze SKE, niczym prezenterki telewizyjne wprowadzały wszystkich w klimat poszczególnych krajów. Natomiast uczniowi, przebrani w  stroje narodowe, tańcząc i śpiewając, prezentowali scenki charakterystyczne dla danego państwa. W ten sposób ukazali bogatą tradycję i kulturę europejską, przedstawili sylwetki sławnych europejczyków, zapoznali z atrakcjami turystycznymi i kulinarnymi poszczególnych krajów. W końcu szlak podróży zaprowadził nas do ojczystego kraju, a w rytmie krakowiaka dotarliśmy do naszej „małej ojczyzny”- Spytkowic. Trwałym znakiem i symbolem tego uroczystego dnia stała się wystawa „Portret naszej Europy”, która ozdobiła nasz szkolny korytarz.

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Spytkowicach
34 - 116 Spytkowice ul. Szkolna 14
e-mail: zsspytkowice@poczta.onet.pl
telefon:( 033) 8791814
Prowadzenie strony: Bogusława Huba   
                                Bożena Maciasz
Współpraca: Stanisława Folga - Kostka     Katarzyna Szarek

 

         

[POWRÓT]