ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

 

 

 

    1 września 2020 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Inauguracja nowego roku szkolnego była jednak inna od tych, do których byliśmy przyzwyczajeni od lat. W reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa uczniowie spotkali się na hali sportowej w trzech grupach wiekowych. Najpierw klasy I-III, następnie uczniowie klas IV-VI oraz najstarsza grupa wiekowa VII -VIII. Każda grupa wiekowa została ciepło i serdecznie przywitana przez Panią dyrektor Marię Mróz. Szczególnie ciepło przywitani zostali pierwszoklasiści oraz uczniowie, którzy dołączyli do społeczności szkolnej ze szkoły w Miejscu oraz ze Szkoły Podstawowej Nr2. Przygotowana na inaugurację roku szkolnego dekoracja przypomniała uczniom, że nauka gromadzi mądrość, która jest drogowskazem na życie. Te słowa są motywacją do kolejnych wyzwań i zadań, które stają się udziałem wszystkich uczniów w procesie dydaktycznym. W czasie spotkania na hali sportowej w każdej grupie wiekowej  minutą ciszy uczciliśmy pamięć bohaterów i  ofiar II wojny światowej.  Wspomniano w tym dniu tych,  którzy 81 lat temu zamiast pierwszego dzwonka, usłyszeli szum samolotów bombowych i ogień artylerii obwieszczającej światu wybuch II wojny światowej.

     Po południu o godzinie 16.00 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji nauczycieli, uczniów i rodziców. Po okresie nauki zdalnej, przymusowej izolacji uczniowie z radością i ochotą spotkali się w szkole z rówieśnikami i nauczycielami. Rok ten będzie inny – z zachowaniem zasad i procedur bezpieczeństwa, jednak wszyscy mamy nadzieję, że nauka w tej tradycyjnej, znanej wszystkim uczniom formie bezpośrednich spotkań w sali z koleżankami i kolegami oraz nauczycielami będzie trwała cały rok.

     Życzymy całej społeczności szkolnej przede wszystkim dużo zdrowia, optymizmu oraz sukcesów na każdy kolejny dzień spędzony w szkole. Ostanie doświadczenia nauczyły nas wszystkich tego, że należy cieszyć się z małych rzeczy, umieć docenić radość płynącą z codziennych spotkań w gronie przyjaciół i znajomych. I tego sobie życzymy na ten niełatwy czas trwającej pandemii.

                                                                                                                                                                                                                        Ilona Knapik

 

 

 

 

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Spytkowicach
34 - 116 Spytkowice ul. Szkolna 14
e-mail: zsspytkowice@poczta.onet.pl
telefon:( 033) 8791814
Prowadzenie strony: Bogusława Huba, Bożena Maciasz, Michał Chrząszcz
Współpraca: Stanisława Folga - Kostka     Ilona Knapik  
 

 

[POWRÓT]