Walentynki w bibliotece

 

Każdy moment jest dobry, aby zachęcić do czytania. W tym roku w bibliotece wykorzystano dzień Zakochanych – zwany popularnie Walentynkami. Wychodząc naprzeciw czytelnikom stroniącym od biblioteki, a tym samym klasom o niskiej frekwencji czytelniczej zorganizowano w bibliotece „Randkę w ciemno z książką”. Walentynki okazały się świetną do realizacji tego przedsięwzięcia okazją. Był to dobry sposób na zaktywizowanie wszystkich uczniów, a także na zainteresowanie działalnością biblioteki oraz zachęcenie do czytania. Pomysł polegał na tym, żeby uaktywnić uczniów do wypożyczenia książek wartościowych, ale mniej popularnych, na które być może sami nie zwróciliby uwagi. Przygotowując walentynkową akcję wybrano książki z literatury odpowiedniej do każdej kategorii wiekowej z przeznaczeniem dla dziewcząt i chłopców. Uczniowie we wspaniałej, pełnej humoru i zabawy atmosferze randkowali z … książką!

„Randce w ciemno” towarzyszyło hasło „Przyjdź, wybierz książkę w ciemno, zakochaj się w czytaniu”. W tym niecodziennym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy szóstej i klasy trzeciej gimnazjum. W bibliotece czekała na nich walentynkowa niespodzianka – książka, opakowana i opatrzona krótką metryczką. Tak więc, nie znając tytułu, należało zdecydować się na wybór tajemniczej literatury. Książki zostały opakowane w ozdobny papier i ozdobione motywami kojarzącymi się z walentynkami, a sercowy kącik stosownie przystrojony.


 
 

 

 

Walentynkowa magia zadziałała. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W bibliotece zapanowało poruszenie i wszystkie książki-kandydatki na randkę znalazły swoich amatorów. Każdy uczestnik otrzymał swoją walentynkę, której tytuł pozostawał tajemnicą aż do rozpakowania tomu, to również bardzo intrygowało naszych czytelników, a było przy tym dużo dobrej zabawy, bo wszyscy lubimy niespodzianki. Wiele książek zyskało nowe życie, a biblioteka pozyskała nowych czytelników.

Marzena Kozioł

 

 

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Spytkowicach
34 - 116 Spytkowice ul. Szkolna 14
e-mail: zsspytkowice@poczta.onet.pl
telefon:( 033) 8791814
Prowadzenie strony: Bogusława Huba   
                                Bożena Maciasz
Współpraca: Stanisława Folga - Kostka     Ilona Knapik  
 

 

[POWRÓT]