A TO POLSKA WŁAŚNIE ...

 

W dniu 17.01.2017r. do naszej klasy przybyli zaproszeni Goście – nasi Rodzice oraz Rodzeństwo. Wzięli Oni udział we wspólnym spotkaniu przy żłóbku Pana – „Rodzinnym Kolędowaniu”. Ponieważ dziś coraz rzadziej można spotkać prawdziwych kolędników, postanowiliśmy podtrzymać ten zwyczaj i przypomnieć o nim Najbliższym.


 
 

Cała klasa 3b zaprezentowała przedstawienie świąteczne, przeplatane śpiewem, recytacją i tańcem. W solowym wykonaniu pięknie zabrzmiały kolędy a niektórzy z nas odkryli swoje talenty aktorskie, jeszcze inni szlifowali kroki taneczne.

Rodzice także mięli swój występ, profesjonalnie wykonując, z podziałem na rolę kolędę „Tryumfy”. Rodzeństwo natomiast włączyło się w nastrojowy pląs wokół żłóbka „ Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie” Wspólnie z wychowawczynią Panią Martą z wielką pieczołowitością dobieraliśmy repertuar, aby w jego wykonaniu, czynnie mogli brać udział wszyscy uczestnicy.


 

 

 

Wraz z nami, barwnie przebranymi kolędnikami, przybyła Gwiazda Betlejemska, która była obecna w naszej Kolędzie od początku do końca i wprowadzała zgromadzonych w niezwykłą, przepełnioną radością, ciepłą atmosferę.

To nie wszystko... Idąc z duchem czasu, niespodzianką, także i dla nas, okazała się projekcja filmu, pt.: „Szkolny dwór”, którego głównymi bohaterami byliśmy my sami - uczniowie z kl. IIIb „TO NIESAMOWITE!”

Spotkanie wszystkim bardzo się bardzo podobało. Kolędnicy, według zwyczaju otrzymali poczęstunek kolędowy i gromkie brawa, a zaproszeni Goście skosztowali smakołyków ze „stołu obfitości”. Podtrzymując tradycję kolędowania cieszymy się, że mogliśmy tu w szkole, w miejscu, które często nazywamy „drugim domem” rodzinnie pokolędować, uśmiechnąć się do siebie i dobrze sobie życzyć.

Uczniowie i uczennice z kl. 3b

 

 

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Spytkowicach
34 - 116 Spytkowice ul. Szkolna 14
e-mail: zsspytkowice@poczta.onet.pl
telefon:( 033) 8791814
Prowadzenie strony: Bogusława Huba   
                                Bożena Maciasz
Współpraca: Stanisława Folga - Kostka     Ilona Knapik  
 

 

[POWRÓT]