Akcja UNICEF - " Wszystkie kolory świata "

 

W lutym zorganizowana została akcja UNICEF „Wszystkie kolory świata”, polegająca na szyciu charytatywnych laleczek, które zostały sprzedane na szkolnym kiermaszu, a cały dochód  został przekazany dla potrzebujących dzieci w Angoli.

Chcieliśmy szerzyć ideę pomagania i zwrócić uwagę na problemy dzieci z najodleglejszych zakątków świata. W szkole realizowano lekcje i pogadanki z uczniami na temat pracy wolontariuszy i potrzeby niesienia pomocy na całym świecie. Odbyły się niezwykle wzruszające i potrzebne lekcje o tolerancji i różnorodności i o konieczności dbania o drugiego człowieka.

Na zajęcia Szkolnego Koła Wolontariatu przychodziły mamy naszych uczniów i wspólnie z nami szyły lalki. Udzielały cennych wskazówek, służyły pomocą i pomysłami, a przede wszystkim spędzały czas z naszymi uczniami.

Młodsi uczniowie i przedszkolaki szyły laleczki w domach razem z rodzicami i dziadkami. Akcja cieszyła się niesamowitą popularnością. Zjednoczyła mieszkańców naszej miejscowości w pięknej idei pomagania.

Pod koniec lutego odbyła się niezwykle piękna wystawa uszytych laleczek. Na naszym szkolnym korytarzu pod postacią małych szmacianych lalek pojawili się goście z całego świata! Zrobiło się kolorowo i radośnie.

Po wystawie zorganizowany został kiermasz lalek. I to wydarzenie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Wszystkie lalki zostały sprzedane, a kwota, którą udało się nam zebrać to: 1060zł.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i szycie laleczek, a także tym, którzy zakupili laleczki i wsparli dzieci w Angoli.

Joanna Różana

 

 

 


© Zespół Szkolno - Przedszkolny w Spytkowicach
34 - 116 Spytkowice ul. Szkolna 14
e-mail: zsspytkowice@poczta.onet.pl
telefon:( 033) 8791814
Prowadzenie strony: Bogusława Huba   
                                Bożena Maciasz
Współpraca: Stanisława Folga - Kostka     Ilona Knapik  
 

 

[POWRÓT]